Zabezpieczenie serwerów w urzędach i bezpieczeństwo danych przy użyciu przełączników KVM.
Dlaczego rozwiązania sprzętowe pokonują oprogramowanie, jeśli chodzi o ochronę procesów i danych?
Instytucje publiczne stają się coraz bardziej cyfrowe. Ich cenne dane i codzienne procesy są narażone na większe ryzyko. Rozwiązania sprzętowe to kierunek, który pozwala zapewnić lepszą ochronę lub wspomóc oprogramowanie w ochronie danych.
Administracja publiczna szybko przyjmuje nowe technologie, w związku z tym rozszerzają się obszary do potencjalnych ataków. Sprawia to, że staje się ona bardziej podatna na zagrożenia cyberbezpieczeństwa. Cała infrastruktura IT w administracji publicznej wymaga ochrony.
W USA w 2020 r. liczba ataków tylko na instytucje opieki zdrowotnej wzrosła o 55% w rezultacie dotknęła ponad 26 milionów rekordów pacjentów. Większość z tych naruszeń, czyli 67,3%, była wynikiem włamań i innych incydentów informatycznych.
Na szczęście istnieją rozwiązania sprzętowe, które mogą to powstrzymać.
Poniżej omówimy najważniejsze zalety bezpiecznych przełączników KVM (Keyboard-Video-Mouse), które zapewniają bezpieczną łączność i optymalizują zarządzanie grupą komputerów lub serwerów oraz zapobiegają cyberatakom.
Jak zabezpieczyć dane na poziomie sprzętowym?
3 kroki:1. Ograniczenie fizycznego dostępu do serwerowni.
2. Ograniczenie dostępu i wdrożenie monitoringu na poziomie sprzętowym.
3. Jednocześnie ważne jest, aby dać menedżerom IT elastyczność w dostępie do serwerów z dowolnego miejsca.
W takich sytuacjach pomocny będzie przełącznik KVM.
Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania przełącznika KVM to:
1. Bezpieczny dostęp: Przełączniki KVM to dedykowane urządzenia przełączające, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi, gwarantują izolację danych i są zoptymalizowane pod kątem dostępu do komputerów na różnych poziomach zabezpieczeń i uprawnień.
2. Kontrola wielu komputerów / serwerów: Użytkownicy uzyskują szybki, łatwy dostęp do wielu komputerów lub serwerów z jednej stacji roboczej, niezależnie od tego, czy jest to konsola LCD w szafie rack, przeglądarka na zdalnym komputerze, dedykowana konsola lub scentralizowane oprogramowanie do zarządzania.
3. Zdalny dostęp: Przełączniki KVM over IP umożliwiają dostęp w ramach sieci lokalnej lub ogólnoświatowej. Zarejestrowani użytkownicy mają różne poziomy dostępu, a jednoczesny dostęp może umożliwiać niezależną obsługę różnych serwerów.
4. Nadzór aktywności: tryb Panel array pozwala na monitorowanie wszystkich komputerów w jednym widoku.
5. Obsługa urządzeń peryferyjnych: Niektóre przełączniki KVM obsługują urządzenia peryferyjne USB, eliminując na przykład konieczność stosowania oddzielnych koncentratorów USB.
Rozwiązania ATEN w zakresie bezpieczeństwa danych.
Dzięki przełącznikom KVM od ATEN, administratorzy IT mogą zarządzać serwerowniami i centrami danych praktycznie z dowolnego miejsca – zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo danych.
Dostęp tylko na miejscu?
Urządzenie takie jak np. przełącznik KVM KH1532A jest wyposażone w zaawansowane funkcje, w tym tryb Panel Array, które umożliwiają administratorom łatwe i szybkie zarządzanie całą serwerownią. Centralizuje dostęp do 32 serwerów i może być używany wyłącznie w siedzibie firmy. Jeśli szukasz przełącznika KVM z wbudowaną konsolą LCD, CL3884NW jest właściwym wyborem. Oprócz standardowych funkcji KVM obsługuje funkcję natychmiastowego podglądu wielu serwerów (monitorowanie 4 serwerów na jednym wyświetlaczu). To urządzenie typu "wszystko w jednym" pozwala zaoszczędzić miejsce i zapewnia dostęp na miejscu.
Dostęp na miejscu i poza nim dla różnych użytkowników
Przełącznik KVM KN8132V oferuje możliwość zdalnego połączenia przez IP. Obsługuje standardy bezpieczeństwa FIPS 140-2 poziom 1. Umożliwia jednoczesny dostęp do przełącznika KVM nawet dziewięciu kierownikom IT w celu pracy na serwerach. Urządzenie to można połączyć z dedykowaną zdalną stacją roboczą, aby zminimalizować złośliwe ataki.
Przełącznik KVM over IP ATEN KN8132V umożliwia bezpieczny zdalny dostęp do serwerów.
Przełącznik KVM LCD KL1116V , podobnie jak seria KN firmy ATEN, obsługuje standardy wysokiego bezpieczeństwa i dostęp poza siedzibą firmy. Ponadto takie przełączniki można powiązać z urządzeniami PDU firmy ATEN, dzięki czemu administratorzy serwerów mogą kontrolować zarządzanie zasilaniem serwerów i poprawiać zużycie energii.
Oprogramowanie do rejestrowania sesji wideo KVM (CCVSR) to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do monitorowania na żywo i cofania operacji. Dzięki niemu można również przeglądać nagrane filmy z sesji użytkowników oraz listy aktywności w celu śledzenia wprowadzonych zmian, co zwiększa skuteczność kontroli zgodności i audytu. Gdy tylko użytkownik rozpoczyna sesję, CCVSR rejestruje jego aktywność, w tym logowanie i wylogowywanie, naciśnięcia klawiszy i kliknięcia myszą oraz sam obraz wideo. W przypadku próby ingerencji w poufne dokumenty, administratorzy IT będą mogli zobaczyć całą aktywność użytkownika.
Przełączniki KVM over IP firmy ATEN pozwalają administratorom systemów IT zabezpieczyć dane na poziomie sprzętowym w sposób, który nie jest możliwy w przypadku rozwiązań opartych wyłącznie na oprogramowaniu. Ponadto takie funkcje, jak CCVSR, bezpieczny dostęp z zewnątrz i powiązanie z modułami PDU, umożliwiają monitorowanie, zarządzanie zasilaniem i elastyczność, dzięki czemu administratorzy mogą chronić dane i zapewnić płynne funkcjonowanie urzędu czy jednostki.
ATEN specjalizuje się w zróżnicowanych, bezpiecznych rozwiązaniach, które digitalizują działalność jednostek administracji publicznej i spełniają potrzeby wszystkich działów IT. Należą do nich:
- Dostarczanie szybkich, niezawodnych i ciągłych strumieni wideo z natychmiastowym przełączaniem źródeł i sterowaniem w czasie rzeczywistym bez opóźnień
- Współpraca z różnymi systemami
- Zapewnianie najwyższych rozdzielczości, precyzyjnego i dokładnego obrazu, do 4K @ 60Hz (4:4:4), HDR i obsługi obrazowania w skali szarości.
Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach sprzętowych do dystrybucji sygnałów? Skontaktuj się z nami - sklep ATENPRO.PL
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki ATEN