Strona główna » Poradniki ATEN » 4 najważniejsze problemy pracowników działu IT oraz sposoby ich rozwiązywania.

4 najważniejsze problemy pracowników działu IT oraz sposoby ich rozwiązywania.

Data dodania: 22-02-2021


Dzisiejsze serwerownie i centra danych wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania KVM, na czele z konsolami IP i LCD, aby pracować stabilnie i efektywnie. Jeśli wszystko funkcjonuje poprawnie to nie ma problemu. Problemy zaczynają się w momencie kiedy coś przestaje działać. Brak łączności z serwerem może prowadzić do szeregu frustracji oraz nerwów.

Wyobraźmy sobie człowieka, który pełni funkcję inżyniera - administratora w dużej firmie świadczącej usługi integracji systemów komputerowych. Człowiek ten ma za zadanie utrzymanie serwerów dla maszyn POS w sklepach detalicznych dla klientów zarówno z północnych, jak i południowych regionów kraju. 
Przedstawimy 
niektóre z najbardziej kłopotliwych problemów, z którymi taka osoba jak i większość inżynierów IT napotyka w sytuacji, gdy serwer nie jest podłączony do sieci.
Zaczynamy.

 
1. VNC nie może rozwiązać problemów ze sprzętem lub systemem operacyjnym
 

Instalacja VNC nie zawsze jest dozwolona na serwerach, ponieważ niesie ze sobą potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Oznacza to, że inżynierowie utrzymania ruchu, muszą fizycznie podróżować do szafy z nieprawidłowo działającym serwerem, w niektórych przypadkach odwiedzając kilka szaf serwerowych dziennie. To oczywiście może być bardzo kłopotliwe.

 

2. Ciężkie i nieporęczne wózki awaryjne

 

W przypadku ograniczonej przestrzeni na konsolę LCD lub braku dostępu do sieci w lokalizacji zdalnego serwera, często jedyną opcją są duże, nieporęczne wózki awaryjne. Jeszcze bardziej frustrujące - czasami źle działający serwer może znajdować się w wąskim przejściu, do którego ciężko lub niemożliwie dotrzeć takim wózkiem.

 

3. Przenoszenie sprzętu na zewnątrz lub do odległych miejsc konserwacji

 

Jeśli wózki awaryjne nie są dostępne, trzeba przenieść ciężki sprzęt naprawczy z miejsca na miejsce lub zorganizować wysyłkę. Taki rodzaj działania jest zwykle kosztowny i czasochłonny. 


alt

 

4. Ograniczenia dotyczące nagrywania sesji naprawczych

 

Migawki wideo i nagrywanie operacji są czasami potrzebne do dalszego rozwiązywania problemów, prowadzenia rejestru zmodyfikowanych ustawień lub do celów szkoleniowych. A w przypadku podwykonawcy wykonującego działania, konserwacja serwera zawsze musi być monitorowana. Kamery lub telefony komórkowe nie zawsze są dozwolone w serwerowni. Działanie klawiatury / myszy oraz szczegółowa konfiguracja serwera nie mogą być rejestrowane za pomocą CCTV.





 

Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy wydaje się być Adapter Konsoli CV211.

W pełni przenośny model ATEN CV211 jest idealnym towarzyszem dla inżynierów zajmujących się administracją i konserwacją w serwerowniach. Umożliwia bezpośrednie podłączenie laptopa do komputera/serwera oraz uzyskanie natychmiastowego dostępu z poziomu BIOS. Kompaktowe rozmiary sprawiają, iż jest to urządzenie niezwykle łatwe w użyciu. 


alt



 

Wbudowana funkcja Virtual Media umożliwia stosowanie plików, łatanie systemu operacyjnego, testowanie diagnostyczne i instalację oprogramowania za pośrednictwem intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika (GUI). CV211 zapewnia łatwą obsługę i szybki dostęp zdalny. Posiada również dwukierunkowe transfery plików i makra skrótów klawiszowych.

Co więcej, inżynierowie IT twierdzą, że CV211 z łatwością rozwiązuje problem z monitorowaniem, oferując aplikację do nagrywania migawek i wideo (za pośrednictwem kabla kompozytowego USB 2.0 i VGA), która umożliwia przechowywanie obrazów / klipów wideo w laptopie. Wysoce wygodny pasek narzędzi ułatwia obsługę.


alt

Adapter Konsoli CV211:

  • Przekształci laptop w ultra mobilną konsolę dla serwerów, komputerów, kiosków i bankomatów
  • Wirtualne media umożliwiają instalację aplikacji, łatek systemu operacyjnego i oprogramowania oraz przeprowadzanie testów diagnostycznych
  • Ma możliwość aktualizacji oprogramowania wbudowanego w celu aktualizacji urządzenia
  • Eliminuje potrzebę stosowania ciężkiego i nieporęcznego sprzętu
  • Skalowanie pulpitu - użytkownik może dostosować rozmiar / rozdzielczość okna pulpitu zdalnego według rozmiaru lub proporcji
  • Rozwiązuje problemy z serwerem i komputerem
  • Umożliwia dostęp do poziomu BIOS i dokonywanie zmian np. w sytuacji awaryjnej
  • Posiada dwukierunkową możliwość transferu plików pomiędzy laptopem a komputerem zarządzanym
  • Posiada również funkcję nagrywania wideo i przechwytywania obrazu oraz zapisuje rejestr zdalnych operacji na potrzeby przyszłego szkolenia i rozwiązywania problemów
  • Mouse DynaSync™ – automatycznie synchronizuje ruchy kursora laptopa oraz komputera zarządzanego
  • Posiada klawiaturę ekranową z obsługą wielu języków
  • Obsługuje makra klawiszy skrótów – zdefiniuj kombinacje klawiszy, które wykonują określone działania w komputerze docelowym, aby wykonywać zadania efektywnie i precyzyjnie
  • Łatwy w użyciu
  • Technologia plug-and-play – nie jest wymagane oprogramowanie
  • Pasek narzędzi ułatwia użytkownikom obsługę wszystkich funkcji z wymagającego pojedynczych kliknięć panelu sterowania w oknie widoku zdalnego
  • Ma możliwość regulowania ustawień wideo dla optymalnego obrazu i wydajności
  • Konstrukcja zasilana z magistrali USB z obsługą hot-plugów
  • Maksymalna wygoda
  • Wbudowane kable do klawiatury i myszy VGA i USB
  • Unikalna budowa zacisku kablowego powala zachować kontrolę nad kablami
  • Obsługuje analogowe rozdzielczości wideo do 1920 x 1200 przy 60 Hz
  • Kompaktowy i łatwy do przenoszenia - rozmiar połowy dłoni

Urządzenie ATEN CV211 jest idealnym rozwiązaniem dla administratorów serwerowni, inżynierów czy informatyków. Dostępne jest do kupienia z zestawem adapterów obsługujących popularne interfejsy, takie jak DisplayPort czy HDMI.

Zobacz CV211 w naszym sklepie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki ATEN
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu